img
Junkers
Viadrus
Atmos
Benekov
Imergas
Brötje
Viessmann
 
 


 

 

 

   
 

Brikety vznikají prostým slisováním, kdy hmotu spojí smůla a ze čtrnácti centimetrů suroviny vznikne centimetrová briketka. Jejich výhřevnost je přitom stejná nebo větší než u uhlí a produkují méně popela. A nemá žádnou síru...Biomasa je dnes pokládána za jeden z nejlevnějších a také nejekologičtějších zdrojů, kterým si může člověk doma topit. Co je biomasa?

Jde o materiál organického původu, tedy živočichy, rostliny a jejich odpady. V souvislosti s energetikou lze v našich podmínkách využívat k energetickým účelům zejména zbytky dřeva z lesnictví (větve, kůra), dřevozpracujícího průmyslu (odřezky, piliny, hobliny, třísky), zbytky ze zemědělství (sláma, zvířecí exkrementy) a potravinářské výroby. V poslední době se hledají cesty jak pěstovat biomasu přímo pro energetické účely. Sázejí se například rychle rostoucí dřeviny (topoly, akáty, olše, vrby), pěstuje se konopí, obilniny, řepka olejná, slunečnice a další rostliny.

Odborníci doporučují instalovat kotel společně s jednou nebo s více akumulačními nádržemi, což přináší hned několik výhod: možnost provozovat kotel na optimální výkon, vyšší účinnost kotle, nižší spotřebu paliva a lepší komfort obsluhy.
(vyjmuto ze článku iDnes 65 října 2001 "Ekologické vytápění s biomasou")

návrhy řešení kotelen na biopaliva

Přímo u zákazníka provedeme zaměření kotelny a samotný návrh řešení zapojení kotelny.

montáž a servis kotlů na pelety
Našim smluvním partnerů Viadrus, Benekov a Atmos provádíme záruční a pozáruční servis dle požadavku zákazníků.
Montáž a servis kotlů na dřevoplyn.

montáž akumulačních nádrží pro topení
U některých systémů je vhodné doplnit topnou soustavu o akumulační nádrž, která vychází z výpočtu a projektu vytápění. Používáme akumulační nádrže Atmos, Regulus, v.d.Dražice.


 
   
     

 

 

 
individuální Záruka
5 let jen u nás

Individuální řešení od nás - vycházíme vstříc všem zákazníkům s prodlouženou zárukou na naše produkty.